Yasak Meyve 2019

  • Yasak Meyve

Değerli okuyucu, bu kitapta, Âdem’in yaratılışından önceki evreyi, sonradan İblis olacak Azazil isimli enerjisel varlığı ve amacını, meleklerin ne olduklarını, Âdem’in yaratılışını, yeryüzüne neden indirildiğini, yeryüzüne indiriliş sonrasını ve Rab’bin insanlığa cennetten gönderdiği Taamı bulacaksınız. Kutsal bir sandığa konulup güvenli bir yere saklanan cennet taamının, İblis tarafından tüm insanlığı kandırabilmek için ele geçirilmeye çalışılmasıyla, taamı koruyan bir gurubun mücadelesini okuyacaksınız. Bu mücadele, Âdem’in yaratılışıyla başlayan ve günümüzde halen devam eden, Hak ile batılın mücadelesidir.

 

İblise ait olup ona güç veren zulmanî vasıflar sayesinde İblis ve ona tâbî olan yardımcıları, insanoğlunu ele geçirip emelleri doğrultusunda kullanabilmektedir. Öfkeli bir insan, öfkeden oluşan ve öfkeyle beslenen İblis yardımcısı tarafından ele geçirilerek o öfkeyle kişiyi perişan ederken etrafına da zulmederek, hayatı yaşanmaz kılabilmektedir. İblisin de Rabbe, “Senin has kulların müstesna” dediği gibi, kendisini zulmanî vasıflardan arındıramamış herkes İblis olmaya potansiyelken, ancak kendilerini arındırmış olanlar kurtulabilmektedir. İşte, sıkı bir eğitimden geçen gönüllü ve uygunluğu ispata çıkmış olan has kullar tarafından yürütülen bu mücadele, İblise verilen kıyamet gününe kadar devam edecektir.

 

Okudukça, yaşama ve kendimize ait çok şeyler bulacağımız bu kurgu roman, umarım hayatınıza olumlu yönde değerler katabilir. Yaşantımızı, İblis olmaya potansiyellikten kurtarıp has kullardan olma yönünde değiştirmedikçe, insanî ve kişisel gelişim sadece bilgi olarak kalacaktır. Niyet, amelleri doğurur. Unutmamalıyız ki kapıyı aralamak aslında sonuna kadar açmaktır.                      

Aşk u niyazlarımla.